MAKALE İÇERİKLERİ
latest

728x90

header-ad

468x60

header-ad

TATİL BAVULU NASIL HAZIRLANIR?

TATİL BAVULU NASIL HAZIRLANIR?

Mükemmel bir tatil için nasıl bavul hazırlanılır? Listemize göz atın, tatiliniz kusursuz geçsin!

Dört gözle beklediğimiz yaz mevsimi sonunda geldi! Güneşli ve aydınlık günler yaşam enerjimizi arttırırken, doğanın uyanışı, büyük şehirlerin karmaşasından farklı destinasyonlara davet etmeye başladı. Zihin-ruh-beden sağlığımızı ve dengemizi korumamız için önemli ve gerekli olan, keyifli bir tatil zamanı geldi çattı. Planınızdaki tatil bölgesi sizi bekliyor, rezervasyonlarınızı yaptınız, sıra geldi bavul hazırlamaya! İşte tatil bavulu hazırlarken işinizi kolaylaştıracak ip uçları!

Hafif ve Taşıması Kolay bir Valiz Seçin

İçine koyacaklarınız hafif de olsa, valiziniz ağırsa taşımak güç olabiliyor. Mutlaka hafif ve kaliteli bir valiz seçmelisiniz. Uçak ile seyahat edecekseniz, kabine sığan bavullar hem uçağa alabileceğinizden daha güvenli olur, hem de indiğinizde bavulu beklemek zorunda kalmazsınız. Sadece bir kaç gün için tatile gidecekseniz bir sırt çantası bile işinizi görebilir. Hatta tek askılı çapraz çantalardan bile edinebilirsiniz. 

Bir İhtiyaç Listesi Yapın

Kabul edelim ki, en keyiflisi yaz tatilleri için hazırlanan bavullar J Siz yine de işinizi sağlama alın, gideceğiniz yeri, ne kadar kalacağınızı, ne gibi aktiviteler yapacağınızı göz önünde bulundurarak, bir ihtiyaç listesi oluşturun.

Bavul Yerleştirmenin İp Uçları

bavul yerleştirme
Önce kıyafetlerinizi bavula yerleştirerek başlayın. Ağır ve kalın kumaşlı olan kıyafetleri en alta koyun. Yer kazanmak için kıyafetleri düzgünce yerleştirin. Fermuarlı küçük çantalardan edinerek ufak parçaları içlerine yerleştirirseniz hem kaybolmazlar, hem de aradığınız şeyleri kolayca bulabilirsiniz. Bavuldaki özel bölmeleri, fermuarlı alanları mutlaka kullanın. Özellikle kişisel bakım ürünlerinizi bu bölmelere yerleştirebilirsiniz. En üste ihtiyaç duyacağınız ürünleri yerleştirin. Yolculuk sırasında ihtiyacınız olabilecek eşyaları erişimi kolay, ufak bölmelere yerleştirin.

El Çantanıza Almanız Gereken  Ürünler

Bazı eşyaları da valizinizde değil, el çantanızda bulundurmalısınız. Seyahat boyunca her an elinizin altında bulunması gereken cüzdan, yurt dışına çıkıyorsanız pasaport, nakit para, not defteri, telefon, şarj aleti gibi önemli eşyalarınızı mutlaka el çantanızda tutun. Değerli elektronik cihazlarınızı, fotoğraf makinanızı ya da kıymetli eşyalarınızı da hasar görme riskine karşı mutlaka el çantanızda taşımalısınız.

Dikkat etmeniz gereken diğer önemli bir nokta ise; uçak ile seyahat ediyorsanız, bavul kontrolünü unutmayın! Eşyalarınızı mümkün olduğunca derli toplu, bavulu açtığınızda etrafa saçılmayacak biçimde yerleştirmeye özen gösterin!

Tüm bu noktaları ve önerileri dikkate alarak kusursuz bir hazırlık ile seyahate çıkabilirsiniz demektir! Yorucu kısmı bittikten sonra, uzun zamandır beklediğiniz tatil keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz… Şimdiden keyifli tatiller! J« PREV
NEXT »

Facebook Comments APPID