MAKALE İÇERİKLERİ
latest

728x90

header-ad

468x60

header-ad

5 ADIMDA DOĞRU ÇANTA SEÇİMİ

5 ADIMDA DOĞRU ÇANTA SEÇİMİ

Gardırobunuzun kilit parçalarından biri olan çanta seçiminiz önemli; peki doğru tarzınıza ve vücut tipinize uygun çanta nasıl seçilir?

 Alışverişte, ofiste, plajda, okulda… Her daim kombinlerinizi tamamlayan ve yanınızdan asla ayırmadığınız her renk ve materyalden çantalar, olmazsa olmazlarımızdandır. Bu sezon çanta alışverişi yaparken aşağıdaki noktalara dikkat edin, doğru çantayı bulun.

1. Renk Seçimi

Çanta seçerken, bir çok kombininizle eşleştirebileceğiniz ana renkler ve nude, gri, bej ya da olmazsa olmaz siyah renk tonlarına yönelin. 2017 yaz sezonunda, daha natürel ve militer ruhlu renk tonlarına doğru kayan çanta modelleri doğayı yansıtan tonlarda karşımıza çıkıyor. Süet, kanvas, deri gibi materyallerden oluşan çantalara yatırım yapabilirsiniz. 

2. Büyük Çanta mı Küçük Çanta mı?


Çanta seçimi yaparken boyutu da önemli bir faktör; taşıması kolay büyüklükte, yanınızdan her zaman taşıdığınız olmazsa olmalarınızın mutlaka sığacağı bir büyüklükte çanta seçmelisiniz.

3. Klasik mi Spor mu?  

Bazen tarzına bakmadan sadece o dönem trend olduğu için ya da bir detayına bayıldığınız için bir çantayı alıyor olabilirsiniz, ancak bir sonradaki dönem herkesin omzunda görmekten sıkılıp çantanızı kullanmak istemeyebilirsiniz. Ya da kullanışlı olmadığını düşündüğünüz çantanızı hiç kullanmıyor olabilirsiniz. Klasik ya da spor,  mutlaka fonksiyonel olmasına ve tarzınıza uyacak bir çantaya yatırım yapın.

4. Vücut Tipine Göre Çanta Seçimi

Eğer uzun boylu iseniz, sizi daha da uzun göstereceğinden, seçeceğiniz çantanın sapları kısa olmamalı. Çantanın genel boyutu ise uzunluğundan daha geniş olmalı. Clutch çantalar uzun boylular için ideal. Minyon tipli kadınlar çanta seçimi yaparken, oversize çantalardan uzak durmalılar. Geniş çantalar, olduklarından da küçük görünmelerine neden olur. Kilolu kadınlar ise, çok küçük çantalardan kaçınmalılar.

5. Çantanın Fiyatı

Yatırım yapacağınız çantanın fiyatı elbette önemli; eğer uzun süre kullanacağınız, kullanışlı ve kaliteli bir modelse ödediğiniz miktara değecektir. Sadece üzerindeki bir detayı ya da rengini beğendiyseniz çok yüksek miktarlar ödemekten kaçının. Önemli olan uzun süre kullanabilmeniz ve sizi ve kombinlerinizi kusursuzca tamamlayacak bir çanta olmasıdır. Uygun fiyatlarla tarzınıza eşlik edecek stil sahibi çanta modellerini keşfetmek için ahilgo.com.tr sizleri bekliyor.
« PREV
NEXT »

Facebook Comments APPID