MAKALE İÇERİKLERİ
latest

728x90

header-ad

468x60

header-ad

5 ADIMDA DİYETSİZ FORMA GİRMEK

Diyet kelimesi sizi de bunaltıyor mu? Peki ya zayıflamak ve formda kalmak için diyetten daha kolay bir çözüm önerimiz var deseydik?

Diyetsiz forma nasıl girilir? Diyet yapmadan kilo vermek mümkün mü? Kilo vermeye öncelikle zihninizde hazırsanız, belirli bir diyet programı takip etmeden de kilo verebilir, formda kalabilirsiniz. Birkaç uygulaması kolay değişiklikle daha az ve akıllıca yiyerek zayıflayabilirsiniz Yaz aylarına hızlıca formda ve ferah; sağlıklı ve kararlı bir giriş yapabilirsiniz. Sizler için hazırladığımız listemizi dikkate alın, diyetle uğraşmak zorunda kalmayın. Hem de bu önerilere hemen şimdi başlayabilirsiniz.

Güne Kahvaltıyla Başlamak
Kahvaltı yapmadan kesinlikle güne başlamayın. Kahvaltıda alacağınız besinler, tüm günün verimli geçmesini ve zinde kalmanızı sağlarken, erkenden acıkmanızı önler. Bu son derece önemli olan öğünü atlarsanız eğer, öğleden sonra iştahınız kontrol edemeyeceğiniz kadar artar ve pişmanlık yaşayacağınız hatalar yapmanıza sebep olabilir. Ayrıca çok uzun süre aç kalmanız da metabolizmanın yavaşlamasına neden olur. Bu nedenle, öğün de atlamayın.


Yavaşlayın
Aslında ilkokuda öğrendiğimiz ancak gerçekten önemi çok büyük olan bir bilgiyi hatırlatmak istedik; ‘Sindirim, ağızda başlar.’ Midenizin yediklerinizi sindirmesine yardımcı olmak için mutlaka lokmalarınızı iyice çiğneyin, midenize yardımcı olun. Beslenme uzmanlarına göre,  lokmalarınızı iyice çiğnemeden yutarsanız, beyin doğduğunuzu düşünmesi daha uzun sürüyor.  


Kalorili İçecekler Yerine Su Tüketin
Özellikle yaz aylarında sık sık tükettiğiniz meyve suları, limonatalar, soğuk kahveler aslında masum görünseler de bizi kalori yüklemesine maruz bırakıyor. Bu içeceklerin yerine, su, şekersiz çay, ayran, veya maden suyu gibi bir içecek tüketerek doğru bir beslenme alışkanlığıyla değiştirebilirsiniz. Böylece gereksiz yere kalori almanın önüne geçebilirsiniz.


Sebze ve Meyveyi Her öğünde Tüketmeye Çalışın
Besin değerleri çok yüksek olan sebze ve meyvelerin, kalorileri düşüktür. Şehir hayatının hızında, yemek yemeye bile vakit ayıramadığınız oluyor, farkındayız. Ancak su ve lif içerikleri bakımından çok zengin olan sebze ve meyvelerin posalarının sindirilmesi daha uzun sürdüğü için kendinizi daha uzun süre tok hissettiğinizi farkedeceksiniz. Üstelik daha az kalori depolamış olacaksınız.. Özellikle işlenmiş gıdalar yerine doğal gıdaları tüketmeye özen gösterin.

Egzersizi Hayatınızın Bir Parçası Haline Getirin
 Diğer bir alışkanlık haline getirmeniz gereke şey ise egzersiz yapmak olmalı.  Dengeli beslenme biçiminizi, düzenli egzersiz rutinleri ile desteklediğiniz zaman, daha kolay ve daha sağlıklı bir şekilde kilo vermek mümkün olacaktır. Ayrıca uyku düzeninize de dikkat edip, iyice dinlenmeniz önemlidir. 

Bütün bunların yanında, bizim tavsiyemiz, sevdiğiniz ve size mutluluk veren insanlarla daha fazla vakit geçirmeye çalışın, sevdiğiniz ve sizi mutlu eden şeylerle meşgul olun.  Sevdiğiniz işi yapmanız, ruh halinizi önemli ölçüde etkiler. Bu da sağlıklı yaşama biçimlerinin en önemli noktasıdır. Bizim tavsiyemiz,  öncelikle kendinize değer vererek ve kendinizi severek başlayın. Kilo probleminizi ya da sıkılaştırmak istediğiniz bölgeleriniz üzerine yoğunlaşmak yerine, kendinizle ilgili sevdiğiniz ve gurur duyduğunuz şeylere odaklanın. Göreceksiniz ki, kendinizi sevdiğiniz ve inandığınız zaman, her şeyi yapabilirsiniz.  :)
NEXT »

Facebook Comments APPID