MAKALE İÇERİKLERİ
latest

728x90

header-ad

468x60

header-ad

2017 trendleriİçinde bulunduğumuz 2017 yılının en çok ilgi gören moda trendleri ve modellerinin bir çoğu adından sıkça söz ettiren marka lulu'da! 

lulu markası yaratıcılarından ve tasarımcısı rana hn ile söyleşiÖzel zamanlar için tasarlanan çok özel parçaların hakim olduğu Lulu markası, University of Toronto’da ekonomi ve işletme eğitimi alan 20 yaşındaki Rana Erginbilgiç’in tasarım aşkının vücud bulmuş hali. 17 yaşından beri yılın yaklaşık 8 ayını Toronto’da geçiren genç tasarımcı sanatın her alanından ilham aldığını söylüyor.
Ne zaman tasarım yapmanın cazibesine kapıldınız?
Moda,tasarım ve sanata karşı her zaman çok ilgiliydim. Meslek hayatımı bu yönde mutlaka geliştirmek istediğimi düşünüyordum. Kafamdakileri kağıda dökmeye çalışıyordum ancak bunları kendim için yapıyordum.Hiç bunu iş haline getirmeyi düşünmemiştim, çünkü yaptıklarımı kendimi ifade etme şeklim olarak görüyordum. 18 yaşında bu cesareti bulabilmemde şu anda markayı beraber yürüttüğüm annem Nilüfer Çinel’in çok büyük desteği ve katkısı oldu ve hala oluyor.
Tasarım yaparken size en çok ne ilham veriyor?
Sanatın her alanından, zamanın ruhunu yakalayan tüm kültürel akımlardan etkileniyorum.
Koleksiyonlarınızda öne çıkan temel unsur ne?
Hepsinde sadelik ön planda. Zarif, sade ve özgün parçalar Lulu tasarımlarını anlatan ana kelimeler. Zamansız tasarımları özgün kumaşlarla birleştirmeyi seviyorum,aslında herkesin dolabında olan parçalar yenilikçi kumaşlarla özel parçalara dönüşebiliyor.
Her koleksiyonda zamansız parçaların yanında özel ve aradan sıyrılan parçalar da yer alıyor.
Lulu kadını kimdir?
Kendini ifade etmek isteyen her yaşta kadın olabilir.
Lulu ürünlerine nerden ulaşabiliriz?
www.lulubyrana.com adresinden ulaşabilirsiniz.
« PREV
NEXT »

Facebook Comments APPID