MAKALE İÇERİKLERİ
latest

728x90

header-ad

468x60

header-ad

NEREDE YİYELİMYemek yeme alışkanlığımız tam anlamıyla değişmiş durumda hızlı yaşamın beraberinde getirdiği hızlı yeme uygun yeme gibi doğamıza aykırı gelişen kötü beslenme kültürü oluşmuş durumda.
İnsanlarımız uygun diye kalitesiz sığ ekmeğin arasına koyulan adı et olan ve iki lira verip yemek yediğini zanneder oldu öyleki bir diğeri diğerine bu kötü tablo karşısında afiyet olsun diyebiliyor trajikomik bir şekilde.
Dünya tek ellerinin jingle yaptıkları bestedir lazım olan zahmetsiz bir ürün ve bir ateş yiyecek insan mutlaka gelecek ve teşekkür edecek.
Yapılan çalışmalar özellikle türkiyenin beslenme alışkanlığının böyle devam etmesi durumunda 10 yılın sonunda insanımızın tamamına yakını obez yada sınırda olacağını açıklıyor.
Bence yapılması doğru olan bu kebapçılara fast food zincirlerine prim verilmemesi hiç bir şekilde  adına yemek dedikleri ürünlerden almamaları olacaktır.
Ben 80lerde doğmuş birisi olarak hiç bir zaman bu kadar kanser hastalığı duymadım bukadar insanlık dışı beslenildiğini'de hatırlamıyorum küçük bir örnek vermem gerekirse eskiden düzinelerce çorba çeşitlerimiz varken günümüzde sadece iki yada üç çeşit çorbamız kaldı bunun tek nedeni sizlerinde bildiği üzere önümüze hızlı ve uygun diye sürülen gıdalara talep etmiş olmamız inanın hiç bir şey için geç değil halen ayakta durmaya çalışan çok değerli lokantalarımız var bence denemekte yarar var.
Unutmayın güzel bir hayat sağlıklı yemekten geçer bu alışkanlıklarımızdan kurtulmadığımız sürece ne sağlığımız nede hayatımız güzel olacak.


« PREV
NEXT »

Facebook Comments APPID